Jun 1, 2009 12:55
14 yrs ago
English term

responsive feeding

GBK English to Lithuanian Social Sciences Nutrition
Definition from World Health Organization:
Feeding young infants requires active care and stimulation, where the caregiver is responsive to the child clues for hunger and also encourages the child to eat. This is also referred to as active or responsive feeding.
Example sentences:
Premature infants need their mothers’ sensitive and responsive feeding behavior to regulate their feeding, to feed adaptively and to engage their mothers. (allacademic.com)
Also very importantly, responsive feeding, maternal encouragement to eat and other psychosocial aspects of care during feeding likely to be important for ensuring adequate food and nutrient intake of the child. (unicef.org)
The complementary feeding phase is a fun learning time for infants. Listening to their baby’s messages is all parents need to do to develop a responsive feeding relationship. (INFACT Canada)
Change log

Jun 1, 2009 12:47: changed "Kudoz queue" from "In queue" to "Public"

Jun 1, 2009 12:55: Enrique Cavalitto changed "Stage" from "Preparation" to "Submission"

Jun 4, 2009 13:56: changed "Stage" from "Submission" to "Selection"

Jun 11, 2009 13:42: Esteban Toribio (X)

Jul 31, 2009 14:31: Enrique Cavalitto

Discussion

Aivaras Zilvinskas Dec 16, 2009:
responsive reiškia "jautrus", reaguojantis į menkiausius ženklus. Tai reiškia, kad motina turi ne tik žinoti, kada atėjo laikas maitinti kūdikį, bet ir maitinti jį taip, kad jis būtų laimingas, patenkintas ir kad valgymo procesas jam būtų malonumas, t.y. kad mama ir paglostytų, ir pamyluotų, ir švelniai paragintų suvalgyti dar vieną šaukštelį mišinuko... Kitaip tariant, responsive šiuo atveju susijęs su tuo, KAIP yra maitinamas kūdikis, nes priešingu atveju užtektų automatizuotos sistemos, mechaninio žinduko, kuris nustatytu laiku prisipildytų pieno, ir vaikas pačiulptų jį, jeigu norėtų. Akivaizdu, kad šiuo atveju svarbus ne vien pats pasisotinimas maisto medžiagomis, bet ir psichologinis to veiksmo aspektas, švelnus kūdikio ryšys su maitinančia motina. Nereikia redukuoti vaiko iki Pavlovo šuniukų, kai pagal nustatytus signalus gaunamas reikiamas atsakas. Ir apskritai - "pagal pareikalavimą" nebent banko indėlį atsiimti galima, o kūdikis dar net nelabai veiksnus yra, kad galėtų kažkokius reikalavimus formuluoti.
Gintautas Kaminskas Dec 16, 2009:
"Responsive feeding" = feeding in response [to a signal, e.g. a hungry baby crying)]. Response = atsiliepimas, reagavimas, reakcija. Kadangi neina išversti šį terminą vartojant šiuos žodžius, siūlau versti „kūdikio maitinimas pagal pareikalavimą“.

Aivaras Zilvinskas Dec 16, 2009:
na, nejuokaukit.... jeigu jau supermamas cituosim, tai tuoj pereisim prie panele.lt

Siūlau tiesiog apsilankyti gimdymo namuose ir pažiūrėti, kokie kaprizingi maitinimo atžvilgiu gali būti naujagimiai. Ne toks retas atvejis, kad kūdikis atsisako būti žindomas krūtimi. Apie tai galite tose pačiose supermamose paskaityti.
Gintautas Kaminskas Dec 16, 2009:
Kiek vaikų esate matę, kurie nenorėjo maitintis?

„Pagrindinė tinkamo maitinimo ir tinkamo pieno kiekio užtikrinimo garantija yra maitinimas pagal pareikalavimą ..." http://supermama.lt/forumas/lofiversion/index.php/t39150-100...
Aivaras Zilvinskas Dec 16, 2009:
pagal pareikalavimą? responsive feeding paaiškinime nurodoma, kad tai maitinimas, kuris "requires active care and stimulation". Tai reiškia, kad kalbama ne apie maitinimo dažnumą ir ne apie maitinimo grafikus, ir juo labiau ne apei vaiko reikalavimus, o apie aktyvų motinos vaidmenį, kad ji pagelbėtų vaikui tinkamai maitintis. Aktyvus vaidmuo reikalingas tam, kad motina paskatinų vaiką valgyti, nes valgyti reikia, bet valgymas neturi būti susijęs su stresu. Vaikas gali iš viso jokio "reikalavimo" nerodyti, nenorėti valgyti, o motinos užduotis tokiu atveju būtų kaip nors užtikrinti, kad jis bent minimumą suvalgytų. Taigi vertimas "pagal pareikalavimą" vargu ar tinka šiuo atveju...

Proposed translations

10 days

jautrus maitinimas

Manau, kad čia kitaip nei "jautrus" vargu ar pavyks išversti, nes jau originalus tekstas rodo, kad čia ne tiek terminas, kiek apibūdinimas - sensitive and responsive feeding behavior - t.y. jautrus, reaktyvus (responsyvus?) elgesys maitinant kūdikį.

Žinoma, kraupokai atrodo žodis "responsyvus", tad nelabai verta jo čia piršti. Bet kad akcentuojama būtent globėjo ir kūdikio emocinio ryšio svarba, psichologiniai aspektai ir įtaka tolimesnei asmenybės raidai, tai yra visiškai aišku. Todėl manau, kad mano pacituotas Lietuvos mokslininkų straipsnis apie psichologinį motinų jautrumą kūdikio signalams kaip tik ir rodo, kad žodis "jautrumas" čia labiausiai tinkamas.
Definition from own experience or research:
jautrus maitinimas - tai psichologinį, emocinį ryšį tarp maitintojo/maitintojos arba globėjo/globėjos ir vaiko sustiprinantis visapusiškas kūdikio maistinių poreikių patenkinimas.
Example sentences:
ISSN 1392–0359. PSICHOLOGIJA 2007 35 MOTINŲ JAUTRUMO KŪDIKIO SIGNALAMS IR ASMENYBĖS SAVYBIŲ SĄSAJOS Motinos jautrumas kūdikio signalams – viena kertinių prieraišumo teorijos sąvokų, su kuria visų pirma siejamas kūdikio prieraišumo saugu- mas. Tyrime dalyvavo 32 motinos su savo 6 mėnesių pirmagimiais. Tyrimo rezultatai parodė, jog intraverčių motinų jautrumo įverčiai statistiškai reikšmingai didesni negu ekstraverčių. Taip pat nustatėme, jog jautrių kūdikio signalams motinų grupės socialinės adaptacijos, konvencionalumo ir kūrybiškumo rodikliai aukštesni nei patekusiųjų į nejautrių motinų grupę. Šarkinaitė L. Čekuolienė D. Kalinauskienė L. Motinų jautrumo kūdikių signalams ir asmenybės savybių sąsajos. Psichologija. 2007. Nr. 35. p. 55-64. (VU leidykla)
Something went wrong...
60 days

kūdikio maitinimas pagal pareikalavimą

Kūdikio maitinimas pagal pareikalavimą = maitinimas ne pagal nustatytą grafiką, bet pagal kūdikio pareikalavimą.
Example sentences:
Šiomis dienomis, daugumas mamų pripažįsta, kad geriau kūdikį maitinti pagal pareikalavimą, t.y., ne pagal nustatytą grafiką, o pagal kūdikio pareikalavimą. (Growing Families International)
Comparative Analysis of Feeding Philosophies At present, three feeding philosophies dominate Western culture: • Child-led feeding (also known as cue feeding, demand feeding, response feeding, ad lib, and self-regulating feeding) • Clock feeding (also known as scheduling) • Parent-directed feeding (PDF) (Growing Families International)
The problem is that there are many different feeding methods that are thrown at new moms. Here are just a few: * Demand-feeding * Hyper-scheduling * Cry feeding * Demand schedule * Self-regulating schedule * Rigid feeding * Cue (responsive) feeding * Parent-directed feeding (Busy Moms Online)
Something went wrong...
Term search
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search