Nem tudom letisztítani a fájlt
Thread poster: Katalin Szilárd
Katalin Szilárd
Katalin Szilárd  Identity Verified
Hungary
Local time: 17:55
English to Hungarian
+ ...
Jul 28, 2009

A dokumentumot Word 2007-ben kaptam, én pedig ezekkel dolgoztam: Word 2003 és TRADOS 7.1.
Most nem tudom letisztítani a fájlt. A cég állítja, hogy le van tisztítva, de szerintem ne nyomták meg a Mindent mutat gombot. Inkompatibilis lenne a Word 2007, Word 2003 és TRADOS 7.1 így egymással? Vagy valami más baj van? Amikor tisztítanék nem ír ki hibaüzenetet, úgy tűnik csinál valamit, de azt írja ki, hogy cleaned and updated: 0. A mappában 2 fájlt találtam ugyanabból
... See more
A dokumentumot Word 2007-ben kaptam, én pedig ezekkel dolgoztam: Word 2003 és TRADOS 7.1.
Most nem tudom letisztítani a fájlt. A cég állítja, hogy le van tisztítva, de szerintem ne nyomták meg a Mindent mutat gombot. Inkompatibilis lenne a Word 2007, Word 2003 és TRADOS 7.1 így egymással? Vagy valami más baj van? Amikor tisztítanék nem ír ki hibaüzenetet, úgy tűnik csinál valamit, de azt írja ki, hogy cleaned and updated: 0. A mappában 2 fájlt találtam ugyanabból a fájlból: az egyik maradt kétnyelvű a másik megnyitásánál azt írja ki, hogy Hiba történt a fájl megnyitásakor.
Már le kellett adnom, de most parázok, mert ugyan a cég állítja, hogy minden rendben van, én akkor is tudom, hogy nem tisztította le a fájlt a TRADOS. Mit csináljak? Volt már valakinek ilyen WORD 2007, 2003 + tisztítási gondja?

Üdv,
Kati
Collapse


 
FarkasAndras
FarkasAndras  Identity Verified
Local time: 17:55
English to Hungarian
+ ...
Gyakori dolog Jul 28, 2009

Gyógymód:

1. Wordben Trados/Fix document, majd újra megpróbálni a cleanupot.
2. Eszközök/Makró/Makrók/tw4winClean.Main Ez a memóriát értelemszerűen nem frissíti, viszont megbízhatóbb, mint a Workbench cleanup funkciója.


 
Katalin Szilárd
Katalin Szilárd  Identity Verified
Hungary
Local time: 17:55
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Szia András! Jul 28, 2009

FarkasAndras wrote:

Gyógymód:

1. Wordben Trados/Fix document, majd újra megpróbálni a cleanupot.
2. Eszközök/Makró/Makrók/tw4winClean.Main Ez a memóriát értelemszerűen nem frissíti, viszont megbízhatóbb, mint a Workbench cleanup funkciója.


Köszönöm a gyors választ. Kiderült Word 2003 vs.Word 2007 vs. TRADOS kompatibilitási gond volt ez mégiscsak, de megoldottam.
Nyitottam egy sima Word dokumentumot oda bemásoltam a teljes kétnyelvű szöveget, szerencsére nem kellett nagyon formázni, elmentettem. Letisztítottam.
A Word 2003-hoz adott Word 2007-es kompatibilitási csomagját letöltöttem, elmentettem Word 2007-es dokumentumként, és elküldtem a cégnek.

Üdv,
Kati

[Edited at 2009-07-28 15:55 GMT]


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Nem tudom letisztítani a fájlt






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »